KILKA WYDARZEŃ Z FARY ...

DSCF0899 (Copy)
Listopad obfitował w wiele wydarzeń o charakterze religijnym. Przypomnijmy kilka.
W czasie trwania Misji Miłosierdzia w Parafii św. Jakuba (od 10 do 17 listopada 2018 roku) uczniowie naszej szkoły, pod opieką katechetów, powitali Obraz Jezusa Miłosiernego w imieniu dzieci i młodzieży. Cała uroczystość rozpoczęła się procesją z kościoła pw. św. Jacka i św. Doroty. Efekty przebiegu Misji w kościele farnym można było zobaczyć na wystawach przygotowanych przez jedną z naszych katechetek: „Miłosierdzie Boże”, „Jezu ufam, Tobie” (prezentująca prace uczniów z kilku szkół) i „Migawki z Misji”.  Po  listopadowej wystawie prac uczniów naszej szkoły „Życie św. Stasia Kostki malowane przez dzieci” od 2 grudnia w kościele można było podziwiać zdolności młodszych wychowanków. Jedna z wystaw zatytułowana „Przyjdź, Jezu!” nawiązuje do Adwentu, a druga „Cuda Jezusa” do niezwykłych zdarzeń takich, jak: uciszenie burzy na jeziorze, rozmnożenie chleba czy uzdrowienie chorego. Cieszymy się, że mamy takich zdolnych uczniów!