Powiatowy religijny konkurs plastyczny

02.12.2020r.

II I III MIEJSCE ORAZ WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE!

Z wielką radością informujemy o sukcesach trójki naszych uczniów, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w powiatowym religijnym konkursie plastycznym „Jeremiasz – prorok cierpliwego miłosierdzia Boga”, a ich prace można już oglądać na wystawie w Mediatece.

Nasi zwycięzcy:
II MIEJSCE – Alan Sieroń z klasy 2a,
III miejsce – Pola Wójcik z klasy 2a
Wyróżnienie – Wiktoria Biegała z klasy 2a.

Konkurs nie należał do łatwych. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować wybrane słowo lub cytat z Księgi Jeremiasza. Można było wykorzystać dowolną technikę malarską, ale nasi uczniowie zdecydowali się na kredki.
Organizatorem konkursu były: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na teksty biblijne, a Księga Jeremiasza nie należy do najłatwiejszych dla młodego czytelnika. Uczestnicy poradzili sobie jednak doskonale. Ocenie podlegały: sposób przedstawienia tematu pracy, jakość wykonania oraz oryginalność. Komisja konkursowa, która obradowała 18 listopada 2020 roku nie miała prostego zadania.
Nadesłano aż 83 prace nie tylko z Piotrkowa Trybunalskiego, ale także z okolic, jak choćby z Łodzi, Bełchatowa czy Tomaszowa Mazowieckiego. Poniżej zapraszamy do podziwiania prac na zdjęciach. Natomiast już od 24 listopada i w grudniu w czasie spaceru można obejrzeć dzieła młodych twórców, ponieważ nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, umieszczonej w witrynach (od strony Starego Miasta) Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 3.

Cieszymy się sukcesami naszych uczniów i życzymy ich jeszcze więcej!