Konkurs i wystawa „Mój różaniec dla Maryi”

16.11.2020r.

Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plastycznym konkursie religijnym „Mój różaniec dla Maryi” zorganizowanym przez Parafię św. Jakuba, a ich prace zostały zaprezentowane na wystawie.

Konkurs „Mój różaniec dla Maryi” trwał w dniach od 8 do 25 października 2020 roku i miał na celu rozmiłowanie dzieci w modlitwie różańcowej oraz rozwijanie artystycznych zdolności. Mimo trwającej cały czas epidemii cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 40 dzieci z kilku piotrkowskich szkół, w tym uczniowie z naszej „szesnastki”. Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką różańca. Uczestnicy puścili wodze wyobraźni i wśród wykorzystanych materiałów znalazły się między innymi koraliki, kasztany, kluski czy wstążki. Różańce cieszyły oczy starannością wykonania oraz kolorami. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a można je podziwiać, także w listopadzie, na wystawie w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba.