Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

09.02.2021r.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nadchodzący DBI 2021 obchodzimy 9 lutego. Nasi uczniowie w ramach tego przedsięwzięcia  wykonali prace w programach graficznych na temat bezpieczeństwa młodych użytkowników internetu, które przedstawiamy poniżej jako galeria on-line.

Do następnego DBI :)

Opiekun wydarzenia DBI w SP nr 16