Zuzia Kuśmierska z kl. VIb zdobyła III miejsce w X Archidiecezjalnym konkursie wiedzy biblijnej dla dzieci szkół podstawowych klas IV-VI „Ewangelia wg św. Łukasza”.
W czwartek 9 czerwca 2016 r. uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Szkolnej Lidze OSiR "Mocowanie Dziewcząt i Chłopców".
Chłopcy z klasy sportowej zwyciężyli w turnieju piłki ręcznej zorganizowanym
w dniu 1 czerwca w Zabrzu.
Po raz 2-gi nasza szkoła była organizatorem Wojewódzkiego Konkursu ECDL dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W tegorocznej edycji udział wzięły następujące szkoły: Katolicka Szkoła Podstawowa i. Św. Jana Bosko, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12 oraz oczywiście gospodarz konkursu - Szkoła Podstawowa nr 16. Łącznie w konkursie uczestniczyło 21 uczniów z wyżej wymienionych szkół. Tegoroczna edycja dotyczyła umiejętności przetwarzania tekstów.
W kategorii zespołowej zwyciężyła (podobnie jak przed rokiem) Szkoła Podstawowa Nr 12 z Piotrkowa Trybunalskiego w składzie:  Bartłomiej Pruszczyk, Bartosz Siwakowski oraz Bartosz Głowacki. Opiekunami zespołu są panie Karolina Majchrzak oraz Beata Pruszczyk.
Miejsce 2. przypadło drużynie Szkoły Podstawowej Nr 16 w składzie: Piotr Litych, Jakub Morawski oraz Filip Gliszczyński. Opiekunem zespołu jest pani Sylwia Cygan.
Na miejscu 3-cim sklasyfikowano zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w składzie: Michał Kacprzyk, Jan Hoffman, Igor Stefański. Opiekunem zespołu jest pan Mieczysław Włóka.
Indywidualnie zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej Nr 16 - Piotr Litych, który pokonał Bartłomieja Pruszczyka ze Szkoły Podstawowej nr 12 szybkością wykonania zadań, bowiem obaj chłopcy uzyskali ten sam rezultat punktowy, zdobywając po 28 punktów na 29 możliwych do zdobycia. Piotrek wykonał test w 16 minut, natomiast Bartek zmagał się z zadaniami 24 minuty. Dla przypomnienia drugim kryterium oceny (poza poprawnością wykonania zadań) był czas ich wykonania.
Miejsce 3-cie w klasyfikacji indywidualnej zajął Bartosz Siwakowski ze Szkoły Podstawowej nr 12.
Wyróżnienia za bardzo dobry wynik otrzymali: Jakub Morawski (SP nr 16), Bartosz Głowacki (SP nr 12) oraz Michał Kacprzyk (Katolicka Szkoła Podstawowa).
Ponadto jury postanowiło przyznać nagrodę fair play Wiktorowi Grzywaczowi ze Szkoły Podstawowej nr 16.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym wyników i wszystkim uczestnikom odwagi oraz wiedzy.
Serdeczne słowa podziękowania skladamy firmie Kaufland Polska za ufundowanie nagród konkursowych (min. kamery sportowej, zestawów do rozmów, itp.).
25 maja w miejscowości Ujazd klasa Ib zwiedziła Mikrokosmos.
W dniu  21 maja 2016r. uczniowie z naszej szkoły:  Zofia Omernik kl. IV c, Kacper Gozdek  kl. b oraz Juliusz Tokarski  k l. IV c uczestniczyli w Międzyszkolnym  Konkursie Wiedzy o Zdrowiu  „Żyj Owocowo” organizowanym przez Prywatną Szkołę Podstawową nr 1
w  Piotrkowie Trybunalskim.
Sukces młodych szczypiornistów z Piotrkowa, uczniów SP 16.
W dniu 13 maja w ramach akcji „ Trzymaj formę - Rusz się Człowieku 2016” odbył się Rodzinny Festiwal Dwójek Siatkarskich.
W dniu 12 maja na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej mini piłki siatkowej .
23 kwietnia 2016r. na terenie naszej szkoły zorganizowano i przeprowadzono XVI Konkurs Matematyczny „Tęga Głowa”.