PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ

Katecheci wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego gorąco dziękują za udział
w akcji charytatywnej 100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na 100-lecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego.

Akcja trwała w naszej szkole od 11 do 21 września 2018 roku, a dzięki hojności i okazanemu sercu rodziców oraz uczniów, zachętom wychowawców, udało nam się zebrać aż 748 artykułów szkolnych. Wśród najliczniej ofiarowanych rzeczy znalazły się: zeszyty A5 (161 sztuk), w sumie blisko 200 ołówków i długopisów, mazaki, bloki, kleje, kredki, piórniki. Ofiarowaliście nam także aż 22 plecaki oraz inne potrzebne przedmioty. Artykuły zostały spakowane w 8 paczek, a w piątek 28 września przekazaliśmy je koordynatorowi z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie. Artykuły dotrą ostatecznie do polskich dzieci mieszkających na Litwie, Ukrainie i w Białorusi. Całe działanie zostało objęte honorowymi patronatami Łódzkiego Kuratora Oświaty pana dr Grzegorza Wierzchowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Dziękujemy wszystkim za przyniesione przedmioty, a uczniom z klas: 7a i 8e za pomoc w przeliczaniu oraz pakowaniu przedmiotów!