ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

DSCF0339
Radość i przejęcie towarzyszyły we wtorek 2 października 2018 roku najmłodszym uczniom naszej szkoły, a powodem ich przeżyć było ślubowanie.
Punktualnie o godzinie 17.00 na salę gimnastyczną weszli odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami. Na ślubowaniu byli obecni rodzice i najbliższa rodzina, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz miasta, Kościoła oraz Rady Rodziców. Okoliczne słowo oraz życzenia złożyli – dyrektor naszej szkoły pan Robert Bednarek, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego pan Krzysztof Chojniak, Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Bronisław Brylski oraz proboszcz Parafii św. Jakuba ks. Grzegorz Gogol. Pan dyrektor podkreślił sukcesy szkoły mówiąc do rodziców za poetą: Wy jesteście jak łuk, z którego wasze dzieci,
jak żywe strzały, zostały wyrzucone naprzód  wyrażając pragnienie, aby cel, który chcą zdobyć uczniowie, był zawsze w zasięgu ich ręki. Pan prezydent życzył dzieciom, aby przygoda ze zdobywaniem wiedzy była dla nich radosna. Pan Bronisław Brylski przypomniał, że jest absolwentem naszej szkoły, która od wielu lat wpisała się w historię sukcesów i właśnie sukcesów, dobrych ocen i przyjaźni życzył pierwszoklasistom, a paniom z edukacji wczesnoszkolnej wytrwałości i dumy z pracy. Ksiądz proboszcz Grzegorz Gogol zwrócił uwagę, że dzień ślubowania przypadł we wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, a dorosłym przypomniał o odpowiedzialności, bo dziecko wyrasta we wspólnocie. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym pan dyrektor pasował każde dziecko na ucznia. Po ślubowaniu odbyła się cześć artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas pierwszych, a przygotowana pod okiem wychowawców. Z pewnością cała uroczystość była miłym przeżyciem.