KONKURSY PLASTYCZNE

Kochani Artyści!
Pomimo tego, że nie spotykamy się w sali lekcyjnej, chciałabym zachęcić Was do aktywności plastycznej. Wiem, że potraficie być bardzo kreatywni i twórczy. Praca nad określonym tematem, jeśli zdecydujecie się na udział, mam nadzieję, że przyniesie Wam dużo satysfakcji już w samym procesie tworzenia. Konkursy rządzą się swoimi prawami, komisje konkursowe oceniają według siebie i swoich kryteriów. Wy – twórcy – pamiętajcie jedynie o tym, że jeśli wykonujecie prace na konkurs, zróbcie to tak, jakby to właśnie ta praca miała wygrać. Użyjcie określonych technik, pracujcie starannie i estetycznie. Przecież przystępując do konkursu, do rywalizacji, macie ochotę na wygraną, prawda? Pamiętajcie, pomijając własne upodobania, ocenie zawsze podlega:
• zgodność pracy z tematyką konkursową
• estetyka wykonania
• pomysłowość i oryginalność

W załącznikach znajdują się regulaminy trzech konkursów, w których możecie brać udział. Starałam się skontaktować z Organizatorami, póki co konkursy nie są zawieszone, mam nadzieję, że do czasu kiedy należy składać prace, placówki zaczną normalnie funkcjonować.
JAK PRACOWAĆ?
1. Zapoznajcie się z regulaminami, tam są wszystkie wytyczne co do techniki wykonania, formatu pracy, tematyki konkursu.
2. Napiszcie do mnie czy zgłaszacie chęć udziału w konkursie/konkursach, tak, bym wiedziała, czy czekać na prace KONIECZNIE WPISUJĄC W TEMACIE MAILA: IMIĘ, NAZWISKO, KLASĘ – PRACA KONKURSOWA i tu NAZWA KONKURSU na adres: ola.ciuba1@gmail.com
3. Możecie wysyłać mi zdjęcia prac na różnym etapie tworzenia, tak, bym mogła Wam doradzić, podpowiedzieć, jeśli będziecie mieli kłopot z komponowaniem pracy.
4. Nie czekajcie do ostatniego dnia na nadesłanie prac
5. OSTATECZNY TERMIN NADESŁANIA, ODDANIA PRACY:
• MAŁY MAKUŚ (AUTOPORTRET) – 18.05
• ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH (PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO) – 25.05 (TU POTRZEBUJĘ ZGŁOSZENIA PRZEZ WAS CHĘCI UDZIAŁU DO 25.04 gdyż muszę zgłosić Szkołę do konkursu)
• KRWINKA – 15.05
6. W Konkursach MAŁY MAKUŚ i ŚOM – ze Szkoły mogę wybrać 3 prace. Myślę, że tym bardziej powinno być to dla Was motywujące.
7. Udział w konkursie jest jednym z elementów otrzymania wyższej oceny na koniec roku, w przypadku dążenia do oceny celującej – wymaganym. Pamiętajcie, że tylko wykonanie pracy na ocenę celującą (wiecie już jak oceniam);) sprawi, że wstawię taką  jako dodatkową za udział. Trzeba włożyć w nią pracę, serce i zaprezentować maksimum swoich umiejętności – wszak idzie o najwyższą z ocen. Jeśli chodzi o konkursy, w których jest określony limit nadesłanych prac – nie zrażajcie się tym, niech będzie to bodziec do pracy. Ja więcej nie mogę zgłosić, co nie oznacza, że nie będzie większej ilości prac, które według mnie będą zasługiwały na najwyższe lokaty. Otrzymujecie ocenę za udział – po wykonaniu pracy, która by kwalifikowała i kolejną w przypadku, kiedy Wasza praca zostaje wyróżniona lub nagrodzona w Konkursie.
8. Konkurs ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH powinien być poprzedzony cyklem zajęć o wolontariacie, z oczywistych przyczyn nie mogą się one odbyć, ale poszukajcie informacji na ten temat, również na stronie Organizatora znajduje się zakładka, w której są wyjaśnione kwestie związane z wolontariatem, jest również galeria prac z poprzednich edycji Konkursu, zachęcam, spójrzcie jak wyglądały nagrodzone prace.
9. Moja podpowiedź do wykonania pracy w konkursie MAŁY MAKUŚ – zróbcie sobie tak popularne obecnie „selfi” - i już macie swój autoportret :) w telefonach jest teraz tyle propozycji edycji zdjęć, dodawanie tła, nawet propozycje jak wygląda obraz wykonany konkretną techniką. Pobawcie się takim rozwiązanie, a potem zostaje Wam już tylko przenieść je na karton :)

ZACHĘCAM WAS DO UDZIAŁU I CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚIĄ NA WASZE DZIEŁA
Nauczyciel plastyki
Aleksandra Ciuba