Zmagania z losem – Hiobowy problem

Głośne czytanie Biblii - Wyróżnienie w konkursie

Wyróżnienie w powiatowym konkursie religijnym

Z przyjemnością informujemy, że 9 października Antonina Dryzek, uczennica klasy IVa, otrzymała wyróżnienie w Konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Zmagania z losem – Hiobowy problem”. Pracę Tosi oraz pozostałe nagrodzone rysunki można oglądać na wystawie w Mediatece.

Konkurs polegał na zilustrowaniu słowa lub cytatu z Księgi Hioba, a organizatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim. Antonina Dryzek wykonała kolaż nawiązujący do słowa: „wytrwałość”. Zdobycie przez nią wyróżnienia jest dużym sukcesem dla naszej szkoły, ponieważ na konkurs nadesłano aż 140 prac z 34 placówek, między innymi z Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Bujen, Szydłowa.

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 9 października w Mediatece w czasie V Dnia Głośnego Czytania Biblii. Uczestników przywitała pani Izabela Mazurczyk, a następnie Jego Ekscelencja ksiądz biskup Marek Marczak wygłosił okoliczne słowo wymieniając trzy powody, dla których warto czytać Pismo Święte i wyrażając radość z przybycia. Zwrócił również uwagę, że w czasie spotkania po raz pierwszy będzie czytany ekumeniczny przekład Biblii. Nim uczestnicy konkursu odebrali nagrody, obejrzeli prezentację połączoną z wykładem Wiktorii Mazurczyk, a następnie wysłuchali komentarza biblijnego księdza Wiesława Żydla. Tosia odebrała nagrodę z rąk księdza biskupa Marka Marczaka. Następnie uczestnicy wysłuchali fragmentów z Księgi Hioba.

Katecheci dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.