Wystawa szopek i tabernakulów

17.12.2019r.

We wtorek 17 grudnia podziwialiśmy w naszej szkole wystawę „Bo w centrum jest Jezus”. Zaprezentowano na niej szopki oraz tabernakula wykonane przez uczniów z klas: Ia, Ib i Ic. Prace można było oglądać przez cały dzień na korytarzu na parterze.

Wystawa cieszyła się dużą popularnością. Licznie podziwiana w czasie każdej przerwy, wzbudzała zainteresowanie i niejednokrotnie podziw dla twórców. Również w trakcie zajęć odwiedzały ją klasy ze swoimi nauczycielami. Pierwszoklasiści wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu swoich dzieł. Z pewnością otrzymali dużo wsparcia i pomocy ze strony najbliższych. Aż trudno byłoby określić,  które z nich jest najładniejsze. Niektóre szopki miały lampki, inne prawdziwe sianko czy sztuczny śnieg, jedne wykonano w pudełku, przy innych wykorzystano drewno czy gałązki. Różniły się kształtem i wykorzystanymi materiałami. W większości użyto postaci z kart pracy. Każda szopka, choć inna, zasługiwała na uwagę i wprowadzała w świąteczny nastrój. Tabernakula zaś aż nęciły, by zajrzeć do środka. I zdradzimy, że w środku znajdowały się wykonane przez dzieci kielichy z hostią. Aż czasem trudno byłoby uwierzyć, że tabernakula nie są prawdziwe, bo wyglądały, jak przyniesione  z kościoła. Wszystkie prace pokazane w czasie wystawy były bardzo starannie wykonane, przemyślane i włożono w przygotowanie ich dużo trudu i serca.
Wystawę przygotował uczący dzieci katecheta.