RELIGIJNY KONKURS PLASTYCZNY

1 DSCF0449 (Copy)
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w religijnym konkursie plastycznym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Początki zjednoczonego królestwa Izraela”.
Z radością informujemy, że prace naszych uczniów nie tylko można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika, ale aż cztery osoby otrzymały nagrody. Wręczył je w Dniu Głośnego Czytania Biblii 3 października 2018 roku Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Iga Krawczyńska z kl. IIIa – I miejsce
Miłosz Figas z kl. IIIa– III miejsce
Damian Ziętek z kl. IVd – III miejsce
Tymoteusz Imiela z kl. IIIa – wyróżnienie
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! W konkursie wzięło udział łącznie 130 osób. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie graficznej, ilustracyjnej  słowa lub krótkiego cytatu pochodzącego z Pierwszej Księgi Samuela. Nasi zwycięzcy wybrali zilustrowanie przygód Dawida. Organizatorami konkursu były: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Dnia Głośnego Czytania Biblii objęli: Jego Ekscelencja Arcybiskup Metroplita Łódzki Grzegorz Ryś, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.