NIETYPOWA LEKCJA NA ZAMKU

DSCN6979 (Copy)
 29 listopada 2017r. uczniowie klasy 5b w ramach zajęć technicznych uczestniczyli w niezwykłej lekcji przeprowadzonej na Zamku w Piotrkowie Trybunalskim.
Tematem warsztatów była:” Wycinanka ludowa”.
W ramach zajęć warsztatowych dzieci poznały funkcję, technikę i wzory ludowych wycinanek charakterystycznych dla regionu piotrkowskiego. Każde dziecko mogło skopiować i przystroić swoją ludową wycinankę. Uczniowie poznali także zwyczaje i tradycje ludowe kultywowane wciąż przez mieszkańców regionu piotrkowskiego.
Na koniec zajęć uczniowie zwiedzili wnętrze chaty regionu piotrkowskiego (eksponaty wystawy czasowej). Zapoznały się z życiem codziennym naszych przodków, poznały narzędzia rolnicze używane podczas prac w polu i w chacie. Dodatkowo dowiedziały się o sposobach wytwarzania masła, sera jak i o całym procesie powstawania chleba.
Cały przebieg zajęć oraz „produkt finalny” został uwieczniony na fotografiach przez nauczyciela – Magdalenę Dworak.