DZIEŃ NASZEJ BIBLIOTEKI

20171020_114551
20 października 2017r. odbył się "Dzień Naszej Biblioteki".
W tym dniu uczniowie naszej szkoły i rodzice mogli zwiedzić naszą bibliotekę oraz wypożyczyć dowolną książkę. Cennych informacji na temat książek i biblioteki udzielała pani Ewa Śnioch.
W dniu 17 października uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Michałem Rusinkiem. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Padły odpowiedzi na literackie „to i owo”. Co sprawia, że wiersze się rymują? Ile czasu zajmuje napisanie książki? Uczniowie mieli też okazję posłuchać fragmentów twórczości zaproszonego gościa, pobawić się słowem i wziąć udział w procesie twórczym autora. Nie obyło się także bez anegdot o poetce, Wisławie Szymborskiej, która słynęła z niezwykłego poczucia humoru.
Michał Rusinek starał się odpowiedzieć na pytanie, czym jest poezja.