Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

9 kwietnia 2018 roku - Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W naszej szkole skutecznie odpowiadamy na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni, dlatego realizujemy projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Szkoła Podstawowa nr 16 znalazła się w gronie 10% szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do tego projektu.

Elementy realizacji projektu:
- Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego
- Ogólnopolskie Konwenty Bezpiecznej Szkoły
- Konkurs Jesteśmy cyfrowobezpieczni!
- Punkt konsultacyjny dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców
- Szkolenia Mentorów Cyberbezpieczeństwa
- Portal Cyfrowobezpieczni.pl

W dniu 9 kwietnia 2018 roku, również nagrodziliśmy najlepsze prace w szkolnym konkursie "Bezpieczeństwo w internecie."
Laureaci zdobyli dyplomy oraz słodkie upominki.
I miejsce - Anna Rogalska Vb
II miejsce - Zofia Omernik VIc
III miejsce - Paweł Kowal IVa

Gratulujemy!

Projekt koordynuje Szkolny Mentor Cyberbezpieczeństwa mgr Barbara Woźniakowska

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

plakat-czy-jestes-cyfrowobezpieczny (jpeg) 2.52mb, (Pobrań: 138)