"Nasze Świetliczaki i ich kolorowe kredki.  Potrafią niemało wyczarować działając w zgranym zespole."

Wychowawcy świetlicy: mgr Aleksandra Ciuba, mgr Joanna Muszyńska, mgr Katarzyna Kleska,
mgr Paulina Gronowska

Kierownik świetlicy: mgr Wioletta Dziadczyk

Godziny pracy świetlicy: 7:15 – 16:30
Nowe zasady regulowania opłat za obiady i wydawania posiłków w stołówce w Szkole Podstawowej nr 16 znajdują się
w załączniku.

W naszej świetlicy fajnie jest,
każdy w niej dobrze czuje się.
Ciekawych zajęć tutaj mnóstwo mamy,
w których wszechstronnie Cię rozwijamy.
Gier planszowych też dużo jest,
więc nie ma mowy byś nudził się.
Gdy ładna pogoda i słonko świeci,
na boisko wychodzą z panią dzieci.
W zbijaka, dwa ognie sobie grają
o zasadzie fair play pamiętają.
A gdy na dworze zimno już,
to w tej świetlicy nie straszny Ci mróz.
W kółeczku na dywanie wtedy wszyscy siadają,
ciekawe zabawy wymyślają.
Książkę czytamy tutaj też,
gdyż skarbnicą wiedzy ona jest.
Panie wychowawczynie o nas dbają,
w trudnych chwilach nam pomagają.
Jeśli więc miło chcesz spędzić czas,
to do naszej świetlicy, czym prędzej gnaj!

Głównym zadaniem świetlicy jest zapewnienie opieki pedagogicznej dzieciom uczęszczającym do szkoły przed i po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Pracuje ona zgodnie z planem pracy dydaktyczno – wychowawczej, opracowywanym corocznie na początku roku szkolnego. Plan ten uwzględnia potrzeby dzieci, jest zgodny ze Statutem Szkoły, Planem Wychowawczym Szkoły.
        Dokumentem wymaganym przy zapisywaniu dziecka jest wypełniona przez rodziców lub prawnych opiekunów karta zgłoszenia dziecka do świetlicy. Karta dostępna jest u kierownika i wychowawców świetlicy.
        Na początku roku szkolnego wychowawcy świetlicy wspólnie z dziećmi ustalają zasady współżycia w grupie świetlicowej i zapoznają je z regulaminem świetlicy.

i zapoznają je z regulaminem świetlicy.

Oferta edukacyjna świetlicy obejmuje:
- zajęcia plastyczne;
- zajęcia muzyczne;