Wolontariat na rzecz Fundacji

"Dzieła Nowego Tysiąclecia"

Wolontariat na rzecz Fundacji "Dzieła Nowego Tysiąclecia"

Już od 20 lat pomaga tysiącom młodych ludzi z całej Polski, których rodzin często nie stać na zapewnienie im najlepszego wykształcenia. Wśród absolwentów fundacji są lekarze, adwokaci i badacze dna oceanicznego.

Fundacja wspiera materialnie swych podopiecznych, wypłaca im comiesięczne stypendia. Uczniowie otrzymują 400 złotych, natomiast studenci średnio około 550 złotych. Do programu można przystąpić w drugim semestrze VII klasy. Jako jedyny w Polsce towarzyszy młodemu człowiekowi od szkoły podstawowej aż do ukończenia studiów.

Środki na wspomniane stypendia są zbierane podczas corocznego Dnia Papieskiego. W tym roku obchodzony był 13 października pod hasłem "Wstańcie chodźmy".

Uczniowie naszej szkoły wzięli sobie głęboko do serca słowa św. Jana Pawła II "Rzeczywiście jest to dzieło, które należy wspierać dla dobra całego narodu".

W kweście przy Bazylice Mniejszej w Piotrkowie Trybunalski, wzięło udział 37 wolontariuszy. Koordynatorem zbiórki środków pieniężnych była pani Teresa Rytych. Zebrano kwotę w wysokości 1.943,- złotych na rzecz Fundacji "Dzieła Nowego Tysiąclecia".