Ślubowanie pierwszoklasistów

22.10.2020r.

W dniu 22.10.2020r w Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim  odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klasy I. W obecności Dyrekcji Szkoły, oraz wychowawców pierwszaki zostały przyjęte do klasy 1.

Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.”

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora Roberta Bednarka. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie należą do społeczności uczniowskiej.