PRZEDSTAWIENIE O SAMSONIE

DSCF8046
W środę 4 października uczniowie klasy IIc i IIIc wraz ze swoimi opiekunami – katechetami obejrzeli przedstawienie pt. „Opowieści o Samsonie – najsilniejszym człowieku na ziemi".

Występ odbył się w Centrum Idei ku Demokracji, a przygotowali go uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej. W ten sposób włączono się w obchody Dnia Głośnego Czytania Biblii. Wśród widzów nie mogło zabraknąć również uczniów naszej szkoły.
Młodzi aktorzy opowiedzieli historię Samsona od momentu zapowiedzi jego narodzin aż po tragiczną śmierć. Z pewnością właśnie ta ostatnia scena, bardzo wymowna w swoim wyrazie, zrobiła na widzach duże wrażenie. Czego może nas nauczyć ta opowieść? Samson, chociaż bardzo silny, nie pozostał człowiekiem bez słabości. My też je posiadamy. A jednak tak, jak Samsona, również nas Pan Bóg wybrał, by spełniać ważne zadania.
Aktorzy zasłużyli na duże oklaski, a historia przybliżona dzięki przedstawieniu podobała się młodym widzom. Wielką atrakcją były również piosenki, do których śpiewania zachęciły z dużym entuzjazmem siostry dominikanki.