MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI

1 20180321_111726 (Copy)
21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 16. im Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się z inicjatywy uczniów akcja wspierająca obchody XIX Światowego Dnia Poezji.
Uczennice z klasy siódmej otrzymały mini książeczki z Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim.  Informowały one o obchodach w/w imprezy w naszym mieście oraz w każdej z nich znajdował się wiersz. Uczennice przekazały mini książeczki do określonych lokali gastronomicznych.
W szkole rozdawały je czytelnikom naszej biblioteki.
21 marca w szkole odbyły się następujące akcje.
Uczniowie klas 4-7 wysłuchali wierszy napisanych przez uczniów naszej szkoły, którzy w poprzednich latach otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursie literackim „piszę sercem, sercem maluję”.
Dla uczniów klas młodszych odbyła się prezentacja twórczości polskich bajkopisarzy. Uczniowie z tych klas zaprezentowali także wiersze min.: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Tadeusza Śliwiaka.
Celem imprezy było zainteresowanie uczniów poezją, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego oraz upowszechnianie żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Organizatorem spotkania była p. Renata Karolińska i p. Magdalena Dworak.