Magiczny Kraków

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
28.10.2019r.
W poniedziałek 28.10.2019r., uczniowie naszej szkoły z klasy 5b, 7d oraz 8a podziwiali Kraków - jedno z najpiękniejszych miast Polski.

Idealne miejsce dla dzieci i młodzieży, tam stworzyła się prawdopodobnie najciekawsza historia, wspaniała architektura oraz bogate życie kulturalne.

 
Widok na Rynek Główny, ten efektowny ceglany kościół, znany po prostu jako Mariacki, zdominowany przez dwie wieże o różnej wysokości.
 
Najstarszy polski uniwersytet, a zarazem jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie.
Na uczelni tej studiowało i uczyło się wielu najbardziej znanych polskich naukowców, m.in. Mikołaj Kopernik i wielu zachodnioeuropejskich profesorów. Kraków, mając Collegium, stał się nawet ważnym ośrodkiem alchemii.

 
Podziemia Rynku z wystawą prezentującą wykopaliska archeologiczne przeprowadzone w latach 2005-2010. Stojąc na bruku historycznego krakowskiego rynku, łatwo byłoby ominąć archeologiczną budowlę o powierzchni 4000 metrów kwadratowych i najnowocześniejszą multimedialną ekstrawagancję, która znajduje się zaledwie kilka metrów pod ziemią. Archeolodzy dotarli nawet 5 metrów pod krakowski Rynek Główny. Dzięki ich pracy znaleziono 11 000 eksponatów. Związane są z handlem solą, ołowiem i miedzią oraz starożytnym życiem codziennym Krakowa.
 
Kości, które podobno należały do polskiego smoka. W katedrze wawelskiej znajdują się szczątki wielu polskich królów, ale prawdziwą atrakcją jest wisząca masa kości, które podobno należały do miejscowego smoka. 
 
[A góra tam stoi, co Wawel się zowie,
I dźwiga pamiątki po starym Krakowie,
Tam w grobach podziemnych,
Wśród lochów tych ciemnych
Śpią króle w koronach na głowie...]
                                                                    (cyt."Kraków" Maria Konopnicka) 
powrót