Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego 2020r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest co rok z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2020 odbywał się w naszej szkole pod hasłem
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

NR inicjatywy: 20200083

W tym dniu na lekcjach informatyki zwracaliśmy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy uczniami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Angażowaliśmy się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Uczniowie wykonali prace tematyczne DBI w Scratch-u, Paint, Open Office oraz Gimp.

Wspieramy przedsięwzięcie DBI przez organizację inicjatywy w naszej szkole, ponieważ bezpieczeństwa młodych internautów jest dla nas najważniejsze.

Bezpieczeństwo_dzieci_i_młodzieży_online (pdf) 2.19mb, (Pobrań: 179)
Radzenie_sobie_z_cyberprzemocą (pdf) 2.57mb, (Pobrań: 121)
Zanim_Kupisz (pdf) 1.49mb, (Pobrań: 90)
Prywatność (pdf) 3.73mb, (Pobrań: 133)