46 PIESZY RAJD "PRAŻONEGO ZIEMNIAKA"

aCAM02469 (Copy)
250 uczestników zgromadził pieszy i rowerowy "Rajd prażonego ziemniaka".
Uczniowie naszej szkoły również wzięli czynny udział w rajdzie pod opieką: p.Magdaleny Alamy, p. Elżbiety Lewandowskiej oraz p. Sylwii Cygan
Uczestnicy mieli nie tylko doskonałą okazję do zintegrowania się i nawiązania nowych znajomości na turystycznych szlakach ale również do spróbowania wybornej zapiekanki ziemniaczanej, która czekała na mecie rajdu. Gdy potrawa dochodziła w piecu, piechurzy wędrowali obrzeżami miasta, podziwiając jesienne krajobrazy. Trasa prowadziła przez podpiotrkowskie pola, łąki i nieużytki. Dodatkowych emocji dostarczył z pewnością widok koni galopujących po pastwisku. Rowerzyści przejechali natomiast ścieżkami rowerowymi, by następnie z Piotrkowa pojechać w kierunku Koła, a po odwiedzinach w osadzie ekologicznej wrócili do Piotrkowa. Na mecie, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie, rozstrzygnięty został konkurs na najzabawniejszy kształt ziemniaka, który w tym roku rozegrany został w 2 kategoriach: "ziemniak ziemniaczany" i "ziemniak artystycznie modyfikowany". Przeprowadzony został także konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który pozwolił na sprawdzenie wiedzy turystów kolarzy. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano nagrody i upominki ufundowane dzięki życzliwości i wsparciu Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie i Zarządu Głównego PTTK w ramach MIĘDZYPOKOLENIOWEJ SZTAFETY TURYSTYCZNEJ.